Klan multigamingowy

Nowy dodatek do Destiny 2 – Twierdza Cieni

Witajcie Strażnicy!

Ten czwartek był pełen niespodzianek od Bungie. I choć wcześniej dotarło do nas kilka przecieków, to i tak zostaliśmy zaskoczeni. Myślę, że największą bombą okazała się zapowiedź nowego dodatku – tak, dodatku! Poprzednie spekulacje mówiły co najwyżej o kolejnej przepustce sezonowej, a tu taka niespodzianka. Nadchodzi Destiny 2 Twierdza Cieni (Shadowkeep).

Drodzy Strażnicy, już 17 września powrócicie na Księżyc – spaczony, przekształcony i nawiedzany przez cienie przeszłości. Waszym zadaniem będzie zbadanie tajemniczej cytadeli wroga i pomoc Eris Morn pozbyć się czających tam koszmarów, zanim cofną ludzkość do Ery Ciemności.

Co nas czeka w dodatku?

– Nowe misje i zadania

– Nowe lokacje i lochy

– Nowe pancerze i ekwipunek do zdobycia

– Nowy najazd

– Przepustka sezonowa na Sezon Nieśmiertelnych

Tak, dobrze przeczytaliście. Bungie nie pozbywa się całkowicie przepustek. Pierwszą dostaniemy “w gratisie”, w cenie dodatku. Kolejne trzy będzie można kupić za srebro. Chyba, ze zdecydujecie się na zakup Cyfrowej Edycji Specjalnej – wtedy dostaniecie dostęp do 3 kolejnych przepustek. Każda przepustka standardowo ma zapewniać dostęp do unikalnych aktywności sezonowych i wyjątkowych nagród. Co dokładnie dostaniemy? Nie wiadomo.

Dodatek można kupić już w przedsprzedaży, chociaż zdążył od wczoraj trochę “zdrożeć”. Być może w pierwszy dzień ogłoszenia cena była bardziej promocyjna, a może był to błąd (np. nie wliczony podatek), czy też po prostu ze względu na wysokie zainteresowanie cena wzrosła. Któż to wie?

Na dzień dzisiejszy podstawowa wersja dodatku (zawierająca również podstawkę Destiny 2, Klątwę Ozyrysa i StrategOSa) kosztuje 149 zł, natomiast Cyfrowa Edycja Specjalna 249 zł. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

I tak, jeśli kliknęliście w link, to zapewne zauważyliście, że grę można kupić na platformie Steam. Bungie znalazło nowy dom dla Destiny 2 właśnie tam. 17 września mają nastąpić przenosiny – gracze na PC będą mogli przenieść swoje postępy i przedmioty. Zapiszcie się do newslettera Bungie już teraz, aby nie przegapić przeprowadzki!

Oprócz dodatku sporą sensację wywołała zapowiedź, iż część gry Destiny 2 przechodzi przechodzi na model Free To Play pod nazwą Destiny 2 Nowe Światło (New Light), także 17 września. Za darmo ma być dostępna zawartość samej podstawki, Klątwy Ozyrysa, StrategOSa, a także Gambit czy patrole na mapach z dodatku Porzuceni. Niedostępne będą nowe rajdy czy zawartość obecnej przepustki sezonowej.

Rozstanie Bungie z Activision było swego czasu dość głośną sprawą. Wszyscy zastanawiali się co dalej – jakie zmiany nas czekają? Wydaje się jednak, że Bungie powoli wychodzi na prostą i wszystko zmierza ku lepszemu. A może to po prostu dobry PR? Cena dodatku nie odstaje zbytnio od tych poprzednich, a darmowa podstawka to chwyt, mający przyciągnąć nowych graczy. W końcu wszystkie do tej pory wydane części sporo kosztują, nawet jeśli upolowałoby się je na promocji. Wiadomo też, że skala sprzedaży dodatku Porzuceni i przepustki sezonowej nie do końca usatysfakcjonowała Bungie, stąd też zapewne próby dotarcia do szerszego grona odbiorców… Pozostaje tyko czekać i trzymać kciuki. A także pamiętać, że do premiery jest jeszcze trochę czasu i Bungie pewnie jeszcze nie jedno nam pokaże – można więc na spokojnie zastanowić się nad zakupem dodatku.

© 2019 Zbrojownia